۳۰ درصد جمعیت کشور در معرض ابتلا به دیابت هستند

 همشهری آنلاین/ زینب زینال زاده : «دکتر فرشاد شریفی» در حاشیه برگزاری همایش روز دیابت  با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما افزود:« نتایج مطالعات و تحقیقات صورت گرفته حکایت از آن دارد که حدود ۱۳ درصد افراد بالغ بالای ۱۸ سال در شهر تهران و حدود ۱۱ درصد جمعیت کشور به بیماری دیابت مبتلا هستند. »

او علت اصلی ابتلای افراد به بیماری دیابت را چاقی افراد بر شمرد و اظهار داشت:« نبود تحرک، تغذیه ناسالم، و سبک زندگی ناسالم دست به دست هم داده تا افراد جامعه دچار اضافه وزن، چاقی و در نهایت به بیماری دیابت مبتلا شوند. »

دکتر فرشاد شریفی مدیر کلینینک تخصصی دیابت یاس

دکتر شریفی در ادامه سخنان خود  به آمار افراد در معرض آسیب هم اشاره کرد و گفت:« حدود ۳۰ درصد مردم در جامعه در معرض ابتلا به دیابت هستند و به همین دلیل برگزاری چنین همایش هایی برای آگاه سازی مردم و کاهش آمار مبتلایان لازم و ضروریست. »

مدیر کلینینک دیابت ادامه داد:« دیابت ام الامراض است و فرد مبتلا در گذر زمان به بیماری های قلبی، عروقی، کلیوی و بینایی مبتلا می شوند. »

او تاکید کرد:« همه مسئولان حوزه سلامت باید نسبت به آگاه سازی مردم اقدام کنند و این موضوع را جدی بگیرند. »

همایش دیابت عصر امروز ۵ شنبه به همت کلینینک تخصصی دیابت خدری با همکاری شهرداری منطقه ۶ و با حضور جمعی از متخصصان حوزه پزشکی و شهروندان ساکن در منطقه ۶ در خیابان خدری مقابل کلینیک تخصصی دیابت یاس برگزار شد

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *