چه چیزی نهضت امام حسین (ع) را ماندگار کرده است؟

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اگر کسی با خدا پیوند برقرار کند خداوند حرکت او را جاودانه می‌کند و دینداری، خداباوری و خدامحوری از جمله ویژگی‌های مهم امام حسین (ع) بوده که باعث ماندگار شدن شخصیت و نهضت ایشان شده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله حسینی‌ بوشهری در آیین سوگواری سرور و سالار شهیدان در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: ماندگاری حادثه عاشورا یکی از مباحث مهم در خصوص قیام امام حسین (ع) است که توجه بسیاری از اندیشمندان، نویسندگان و صاحب‌نظران را به خود جلب کرده است.

وی قیام عاشورا را یک حادثه استثنایی در تاریخ بشریت عنوان کرده و تصریح کرد: ما انقلاب‌های مختلف باانگیزه‌های متفاوتی را در عالم داشته و داریم اما پس از مدتی به فراموشی سپرده‌شده یا کم‌فروغ شده‌اند اما حادثه عاشورا این‌گونه نبوده است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: با تمام مخالفت‌هایی که در طول تاریخ با این نهضت صورت گرفته حادثه عاشورا مانند آفتابی عالم‌تاب برای کل بشریت نورافشانی می‌کند.

عاشورا دانشگاه کامل برای تمامی اقشار جامعه

آیت‌الله حسینی‌ بوشهری با اشاره به اینکه عاشورا دانشگاه و مدرسه‌ای کامل برای تمامی اقشار جامعه است، افزود: آنچه از مجموعه آیات و روایات واضح و مبرهن است اینکه اگر کسی با خدا پیوند برقرار کند خداوند حرکت او را جاودانه می‌کند.

وی اظهار کرد: افرادی که از ایمان و عمل صالح برخوردار هستند خداوند محبتشان در دل‌ها قرار داده و این یکی از خصوصیات بارز امام حسین (ع) است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: دینداری، خداباوری و خدامحوری از جمله ویژگی‌های مهم امام حسین (ع) بوده که باعث ماندگار شدن شخصیت و نهضت ایشان شده است.

به گزارش ایسنا، آیین سوگواری سرور و سالار شهیدان به میزبانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و با حضور نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم، رؤسا و اعضای هیأت رییسه، مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های استان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *