همایش دیابت در میدان شعاع برگزار شد

همشهری آنلاین/ زینب زینال زاده: در این همایش که به مناسبت گرامیداشت هفته دیابت به همت مرکز دیابت یاس و شهرداری منطقه 6 تهران برگزار شد، بیش از یکصد نفر از متخصصان غدد، قلب و عروق و اعصاب و روان  و جمعی از شهروندان منطقه 6 حضور داشتند .

متخصصان شرکت کننده در این همایش با اشاره به ویژگی های بیماری دیابت به عنوان « بیماری خاموش» به تشریح علل علمی ابتلای افراد به این بیماری سخن گفتند و تاکید کردند پیشگیری، بهترین راه مقابله با بیماری دیابت است.

در این همایش همچنین با تاکید بر ضرورت جدی گرفتن بیماری دیابت از سوی مردم ، متخصصان توصیه کردند:« انجام مکرر و منظم تست قند خون می تواند از پیشرفت این بیماری در بین بیماران مبتلا و یا ابتلای افراد در معرض ابتلا جلوگیری کند.»

به گفته متخصصان حاضر در این همایش، در پیش گرفتن سبک زندگی سالم مهمترین عامل پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری دیابت است و بهره گیری از یک برنامه غذایی سالم می تواند نقش موثری درکاهش آمار مبتلایان به دیابت جلوگیری کند.

گفتنی است در حاشیه این همایش شرکت کنندگان از مشاوره رایگان پزشکان و انجام تست رایگان قند خون بهره مند شدند.

همایش روز دیابت به همت کلینینک تخصصی دیابت یاس و همکاری شهرداری منطقه 6 با حضور در میدان شعاع خیابان خدری مقابل کیلینیک دیابت برگزار شد و جمعی از شهروندان ساکن در منطقه در کنار متخصصان حضور داشتند.

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *