نشان های درجه یک هنری گیلان به 7 رسید

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از دریافت نشان درجه یک هنری توسط «اکبر اکسیر» خبر داد و گفت: تاکنون هفت نفر از هنرمندان گیلانی در رشته های مختلف هنری اعم از سینما، تئاتر، موسیقی، شعر و خوشنویسی موفق به دریافت نشان درجه یک هنری شده اند.

فیروز فاضلی در گفت وگو با ایسنا، از دریافت درجه یک هنری توسط «اکبر اکسیر» خبر داد و اظهار کرد: این شاعر گیلانی بنیانگذار شعر فرانو بوده که از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور موفق به دریافت نشان درجه یک هنری شد.

وی نشان درجه یک هنری را معادل مدرک دکتری دانست و افزود: اکبر اکسیر پس از محمدحسین مهدوی(م.موید)، بنیانگذار شعر معنوی دومین شاعر گیلانی است که نشان درجه یک هنری را دریافت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: تاکنون هفت نفر از هنرمندان گیلانی در رشته های مختلف هنری اعم از سینما، تئاتر، موسیقی، شعر و خوشنویسی موفق به دریافت نشان درجه یک هنری شده اند.

فاضلی اضافه کرد: گواهینامه هنری هنرمندان توسط شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، براساس تجربه و فعالیت تخصصی و حرفه‌ای هنرمندان و با تکیه بر توانایی‌های هنری آنان اعطا می شود.

به گزارش ایسنا، اکبر اکسیر متولد 1332 در آستارا، آموزگار بازنشسته زبان و ادبیات فارسی، گرافیست، طنزپرداز معاصر ایرانی و صاحب نظریه شعر فرانو است.

مجموعه شعرهای «در سوگ سپیداران»، «بفرمایید بنشینید صندلی عزیز»، «زنبورهای عسل دیابت گرفته‌اند»، «پسته لال سکوت دندان شکن است»، «ملخ‌های حاصلخیز»، «مالاریا»، «ما کو تا اونا شیم» و «من هارا شورا هارا» برخی از آثار اوست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *