شهدا در راه احیای ارزش‌های دینی به شهادت رسیدند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا گفت: شهیدان برای احیای ارزش‌های دینی و حفظ معارف الهی جان خود را تقدیم کردند پس شهدا زنده هستند و برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهند بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدجواد محمدی‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شهر شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۲۰ هزار شهید کشور، گفت: استان فارس تاکنون حدود ۱۵ هزار شهید گلگون کفن تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که از این تعداد پنج هزار و ۲۰۰ شهید متعلق به شهر شیراز است.
حجت الاسلام محمدی‌پور با اشاره به دیدگاه شهید مطهری درخصوص شهادت، افزود: افراد در جامعه در جایگاه و پست‌های گوناگونی قرار دارند و هرکس به طریقی به دیگران خدمت می‌کند و همه این خدمات نیز مقدس و ارزشمند هستند اما یک خدمتگزار است که همه وامدار و مدیون خدمت او هستند و آن شخص، شهید است.
وی بیان کرد: شهید در میدان مجاهدت از جان و هستی خود عبور می‌کند و جان در طبق اخلاص نهاده و با خدای خود معامله می‌کند و فانی فی الله می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تصریح کرد: شهدا شمع محفل بشریت شدند تا به جامعه رونق، تعالی، ترقی، بالندگی، تکامل انسانی، شرافت و افتخار تقدیم کنند.
حجت الاسلام محمدی‌پور خاطرنشان کرد: شهدا برای احیای ارزش‌های دینی و حفظ معارف الهی جان خود را تقدیم کردند پس شهدا زنده و برای همیشه در تاریخ ماندگار هستند.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *