آئین اعتکاف استان بوشهر در ماه رمضان برگزار می‌شود

ایسنا/بوشهر مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تأکید بر لزوم حفظ سلامتی آحاد جامعه و معتکفین از برگزاری آئین اعتکاف امسال استان در ماه رمضان خبر داد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ضمن تأکید بر لزوم حفظ سلامتی آحاد جامعه و معتکفین اظهار کرد: با عنایت به گسترش شیوع ویروس کرونا و به منظور کنترل سرعت انتشار این ویروس مراسم، به جای اعتکاف رجبیه، این امر عبادی امسال در ماه رمضان برگزار می‌شود. 

وی تصریح کرد: پیرو اعلام سراسری ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان بوشهر و در راستای حفظ سلامت مؤمنین و مؤمنات آئین اعتکاف رجبیه امسال برگزار نمی‌شود.

این مسئول با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام در خصوص رعایت بهداشت فردی و ضرورت حفظ و ارتقاء سلامت اجتماعی افزود: در دین اسلام آیات، روایات و احادیث فراوانی داریم که مسلمانان را به رعایت نکات بهداشتی و درمانی توصیه می‌کند؛ از این رو هم با توجه به وجود آمدن شرایط اضطرار فعلی در کشور که تعدادی از مردم مبتلا به ویروس کرونا هستند و هم با عنایت به توصیه‌های دینی و مذهبی آئین اعتکاف رجبیه امسال در استان بوشهر نیز مثل دیگر استان‌های کشور برگزار نخواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: در جهت محروم نشدن مؤمنین از این فرصت عبادی به گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهد شد که زمینه برگزاری مراسم اعتکاف در ماه مبارک رمضان فراهم شود.

حجت‌الاسلام سروستانی اضافه کرد: انتظار می‌رود با توجه به شرایط پیش آمده، تمامی مساجد بیش از گذشته نسبت به رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی و تهیه مایع دستشویی اهتمام ورزند تا هرچه زودتر این بیماری کنترل و از حالت اضطرار خارج شود.

انتهای پیام 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *