کجای کارید؟ همه جمع کردند و رفتند! 

فرزین پورمحبی

هواپیمایی که ۳ بار سقوط کرد! 

افراد غربزده برای شاخ شدن، شیوه‌های خاصی دارند و طبق معمول، ما هم شگردهایی کاملا خلاف جهت آن‌ها داریم! 

بنده کم کمش ۲۰ سال است که در تمامی مطبوعات و خبرگزاری‌ها طنزفرسایی کرده و می‌کنم اما هنوز سوپری سر کوچه‌مان بعد از ۱۲ سال خرید از او پُرِپُرش بنده را بعنوان یک مشتری کچل می‌شناسد! 
 قبول بفرمایید؛ واقعا سخت است جمله‌ قصاری را بگویی و سرجیک ثانیه معرف عام خاص در فضای مجازی و متعاقبا واقعی شوی. اما ما و به ویژه بانوان‌ سلحشورمان‌مان، مرد روزهای سخت‌اند! 

بله عزیزان جان، ما هم اکنون در رسانه ملی‌مان -از صدقه سری جمع کردن و رفتن کسانی که در این سازمان سرشان به تن‌شان می‌ارزیده- سلحشورانی داریم که مانده‌اند تا روی هر چه خطای انسانی‌ است را سفید کنند! این تئوریسین‌ها با چنان تبحری در تاک‌شوهای تلویزیونی در و گوهر می‌فشانند که سرعت شاخ شدن‌شان در فضای مجازی از سرعت سورپرایز وزیر محترم فیلترینگ در فضای واقعی هم بیشتر است و به اصطلاح یک شبه ره صدساله را می‌پیمایند! 

درست است؛ جملات‌شان قصارند اما در عین حال زبان هم قاصر است از این‌که بتواند گویای نکته سنجی، رندی و هوشمندی کلام این عزیزان باشد. لازم به توضیح نیست که این قبیل چیزها همین‌طوری از زیر بته درنمی‌آیند بلکه حاصل سال‌ها درآمدن‌های شبانه روزی‌ هستند. 
می گویید نه؟ اگر دور و برتان خط کشی موجود است بردارید و خودتان عمق افاضات زیر را بدست آورید: 

– شستن پای مرد در تشت جزو آئین زندگی است. 

–  نگاه نامحرم باعث پیری زودرس می‌شود. 

– طبق آمار رسمی سازمان بهداشت جهانی چشم چرانی ۳۰ درصد سقط جنین را بیشتر می‌کند. (البته هنوز معلوم نشده که آن ۷۰ درصد چگونه قسر درمی‌روند!) 

–  تنها با دو گیگ اینترنت می‌توان باردار شد. 

– من چهار همسر دارم و خیلی هم خوشبختم 

– جمع کنید و بروید. 

–  و …  

بله؛ صاحبین این جملات نغز هم اکنون بر قله شهرت و افتخار و شهرت نشسته‌اند و مواجب‌شان را می گیرند و بدون داشتن چهار همسرهم خوشبختند! بخدا این‌ها باید کتاب «چگونه با یک جمله خوشبخت شویم» را چاپ کنند!   

بگذریم؛ همه این‌ها را بگذارید حسادت به آن‌ها و غبطه خوردن به حال خودمان فقط جسارتا یکی دو نکته می‌گوییم و به فرموده جمع می‌کنیم و می‌رویم! 

اول آن‌که با این حرف خانم مجری؛ پرواز تهران اوکراین برای بار سوم سقوط کرد! آخر چقدر خطای انسانی؟! 

دوم این‌که جسارتا می‌گوییم که کجای کارید؟ خیلی قبل‌تر از این توصیه گوهربار خیلی‌ها یا رفته‌اند (مثل انواع و اقسام ورزشکاران؛ هنرمندان و نخبگان علمی و…) یا در صف سفارت خانه‌ها به فکر جمع کردن و رفتن هستند. فقط بنده کچل مانده.م و شما سلحشوران دلیر! 

سوم این‌که لطفی کرده و قولی دهید که تا اطلاع ثانوی هیچ سفارت‌خانه‌ای را به جهت تسهیل در امور جمع کردن و رفتن‌مان تسخیر نکنید!   

حرف آخر هم این‌که همه برای رفتن بشدت عجله دارند چون ترجیح می‌دهند گورشان را گم کنند تا گورشان را بکنند!  

اما … بنده هم، جمع کرده‌ام اما فعلا برای رفتن با توجه به شرائط موجود هنگ کرده‌ام!

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code