پخش مستندی با موضوع حج از شبکه العالم

در آستانه موسم حج و اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی، شبکه العالم مستند «نحو القبله» یا «به سوی قبله» را به روی آنتن می‌برد.

به گزارش ایسنا، در آستانه موسم حج و اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی، شبکه العالم مستند «نحو القبله» یا «به سوی قبله» را به مدت ۲۵ دقیقه تولید و آماده پخش کرده است. 
در این مستند که فرآیند تهیه آن همزمان با آغاز دوره‌های آموزشی کاروان‌های زیارتی آغاز شد، ضمن گفت‌وگو با زائران و خادمین حج، جنبه‌های مختلف آماده‌سازی حجاج ایرانی برای حضور در مراسم حج به تصویر کشیده شده است.

سازمان حج و زیارت هر ساله در چند ماه منتهی به آغاز ایام حج برای تسهیل در اجرای این مراسم با برگزاری جلسات متعدد آموزشی زائران را با مسائل مرتبط با این ایام از جمله احکام و مناسک، نکات پزشکی‌، اسکان و تغذیه و مسائل اجرایی آن آشنا می‌کند که گوشه‌هایی از آن در مستند «به سوی قبله» روایت شده است.

این مستند را محمدباقر علی از دوربین امیرحسین عزیزی و عرفان فرجی روایت می‌کند و محمدمعین مقامی تهیه‌کنندگی و کارگردانی و حسین احمدی نیا هماهنگی آن را برعهده داشتند.

مستند «به سوی قبله» یکشنبه، سی‌ام تیرماه ساعت ۲۲ از شبکه العالم بر روی آنتن می‌رود و ساعت ۱۳ روز بعد نیز تکرار خواهد داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code