Menu

مصلحی:تلاش دشمن در جهت بی‌ارزش کردن حرکت عظیم راهیان نور است

0 Comment


رئیس سازمان نشر و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: راهیان نور هر سال یک مسیری را خوب طی می‌کند که این مسئله همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در ویژه برنامه جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور که با حضور کاروان‌های راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، گفت: امام خامنه‌ای همیشه تاکید داشته‌اند که دفاع مقدس، گنجینه‌ای ارزشمند است که باید آن را استخراج نمود و راهیان نور یک فناوری در جهت استخراج این گنجینه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روحانیون در دوران دفاع مقدس نقش ارزنده‌ای ایفا نمودند، تاکید کرد: روحانیت در دوران دفاع مقدس نقش اساسی را داشتند، بیشتر درصد جمعیت همراه دفاع مقدس بالاترین افراد رزمندگان را تشکیل دادند و اکثر شهدا هم طلبه بودند مثلاً شهید دقایقی وقتی به شهادت رسید یک طلبه بود جمعیت طلبه در دوران جنگ قابل مقایسه بود، روحانیت برای مردم وضعیت و تکلیف مشخصی دارند من در دوران دفاع مقدس نماینده حضرت امام در عملیات کربلای ۴ بودیم. ما به یک نتیجه‌ای رسیدیم که طلبه‌ها را از قم بیاوریم و به آن‌ها را آموزش نظامی دهیم و به خط‌های مقدم اعزام کنیم.

حجت‌الاسلام مصلحی تاکید کرد: در حال حاضر روحانیون نقش مؤثری در برگزاری اردوهای راهیان نور دارند که می‌توان به نقش آنان به عنوان راوی، مبلغ، همراه کاروان و زائر اشاره کرد.

رئیس سازمان نشر و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس ادامه داد: نسل جوان امروزی باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند تا ادامه دهنده راه شهدا باشند چرا که تلاش دشمن در جهت بی ارزش کردن حرکت عظیم راهیان نور است و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت به منزله مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن نیز هست.

وی در پایان با اشاره به اینکه راهیان نور هر سال یک مسیری را خوب طی می‌کند که این مسئله همچنان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: دشمن سعی دارد که راهیان نور را از بین ببرد، ولی آن‌چنان موفق نمی‌شود، زیرا ما استکبار را در مقولات مختلف تجربه کردیم و تنها راه مقابله با آنان، مقاومت و ایستادگی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code