مشکل آموزش‌وپرورش برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه سازمان برنامه‌وبودجه یکی از شرکای اصلی آموزش‌وپرورش در اجرای برنامه‌ها و تحقق اهدافش است، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش یک شبکه بزرگ از ستاد تا خانواده است و این نشست درصدد برقراری پیوند عمیق و تأثیرگذاری بین این بخش‌ها در انتقال مسائل و بیان راه‌حل‌ها و ایجاد درک مشترک است.

وی با تأکید بر اینکه در چنین شبکه بزرگی انتقال پیام مهم است، گفت: به علت بزرگی چنین شبکه‌ای معمولاً انتقال پیام به‌طور ناقص صورت می‌گیرد و این موضوع نشان می‌دهد که روش کاغذی در انتقال پیام کارآیی خوبی ندارد. بنابراین از مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و ۷۶۰ منطقه آموزشی خواستیم در این گفتگوی زنده مشارکت کنند.

حاجی میرزایی از حمایت‌های رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در حمایت از آموزش‌وپرورش و بهبود حقوق فرهنگیان تشکر کرد و افزود: در یک سال گذشته برای فرهنگیان چند نوبت افزایش حقوق داشتیم که این کار باعث شد تا فاصله بین پرداختی فرهنگیان با سایر کارکنان دولت تا حدودی برطرف شود.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه می‌دانیم دولت به دلیل تحریم‌های ناعادلانه با مشکلات روبه‌رو است، اظهار کرد: مسائل پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان که براساس قانون مکلف به فروش املاک مازاد هستیم اما املاک آموزش‌وپرورش مشکلات زیادی از جمله سند نداشتن را دارد که فروش املاک مازاد را با مشکلات مواجه می‌کند. همچنین در کنار مدارس بلااستفاده به دلیل تحرک جابجایی جمعیت در بسیاری از مناطق هم به مدرسه جدید یا بهسازی و مقاوم‌سازی مدارس نیاز داریم.

وی در ادامه گفت: سال گذشته بهترین سال را از لحاظ انتقال بدهی به سال جدید داشتیم. به‌طوری‌که انتقال بدهی از سال ۹۸ به  ۹۹ تنها ۳ دهم درصد بود که در طول سال‌های گذشته یکی از کمترین درصدهای انتقال بدهی بود و این کار جز با همراهی سازمان برنامه‌وبودجه ممکن نبود. امیدواریم برای سال جاری هم به همین صورت کمترین بدهی منتقل شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code