Menu

سهم استانها از اعتبارات فرهنگی بیشتر می‌شود

۰ Comment


معاون ‌حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است که در حمایت از هنرمندان ضعف‌های جدی در کشور وجود دارد و باید این وزارتخانه در دو حوزه آموزش و حمایت از هنرمندان تلاش بیشتری داشته باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر کاراندیش مروستی در آیین اختتامیه هفته فیلم و عکس در استان با اشاره به رویکرد بهتر دولت دوازدهم به استان ها اظهار کرد: در همین راستا سهم استانها از اعتبارات فرهنگی و هنری بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: با امکانات مطلوبی که در کشور وجود دارد، می‌توانیم برای رفع معضلات و مشکلات استان ها، شهرستانها و روستاها در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و معیشتی تلاش بیشتری کنیم .

وی با بیان اینکه باید به سمتی حرکت‌ کنیم که فیلم سازی، هنر و عکاسی ما هدف دار بوده و بخشی از مشکلات موجود در کشور راه برطرف کند ادامه داد: نشان دادن معضلات و مشکلات موجود در جامعه از طریق هنرهایی همچون فیلم و عکس به‌ مسئولان کشور، یکی از رسالت های ارزشمند هنرمندان است .

معاون ‌حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هنر و فرهنگ مکمل همدیگر هستند و کسی که ‌کار هنری انجام می دهد اگر از اطلاعات تاریخی و فرهنگی برخوردار نباشد، نمی تواند به خلق اثر ماندگار و ارزشمند بپردازد .

وی با بیان اینکه هنر باید در خدمت فرهنگ، تاریخ و میراث کشور باشد تا ضمن تثبیت و تقویت هویت ملی، این مهم را به نسل های بعد انتقال دهد گفت: اگر اثری بتواند ماندگار شود و در سالهای آینده، مورد تحسین و افتخار نسل های مختلف قرار بگیرد، می توانیم‌ بگوییم اثری فاخر، ارزشمند و جاودانه است و رسالت اصلی هنر در این مهم، محقق شده است .

وی گفت: در دولت تدبیر و امید در ۵ سال گذشته در حوزه معاونت توسعه، در تمامی استان‌ها جلساتی را با مسوولان عالی و فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی داشتم افزود: تا سال ۹۲ بیش از ۸۰ درصد اعتبارهای وزارتخانه در تهران هزینه ‌می شد .

کاراندیش گفت: ما توانستیم اعتبارهای وزارتخانه را در آن مقطع، دو برابر و پرداختی منابع به استان‌ها را به ۶ برابر افزایش دهیم اما ‌همچنان در استان ها نیازمند تخصیص اعتبار هستیم .

وی اضافه کرد: در تلاش هستیم ‌با تخصیص اعتبارات ویژه شهرستان ها، منابع را در برنامه‌ها وفعالیت های فرهنگی و هنری و اداره امور مجتمع های فرهنگی و هنری هزینه‌کنیم .

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سال آینده در حوزه اعتبارات شهرستان‌ها، پیشرفت قابل توجه و چشمگیری را شاهد خواهیم‌ بود افزود: تخصیص اعتبارات و افزایش منابع صرف، بدون داشتن راهبرد مشخص، برنامه‌های منظم و مدون در حوزه فرهنگ و هنر، منجر به ‌موفقیت و حصول نتیجه مطلب نخواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در دو بخش آموزش و حمایت از هنرمندان عملکردی ضعیفی داریم گفت: باید در سال آینده علی رغم اینکه از نظر اعتبارات سال سختی برای دولت است،‌ در این دو مهم به‌ پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code