زائران اربعین دچار بیماری قلبی داروی خود را همراه داشته باشند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، پیر حسین کولیوند بابیان اینکه خوشبختانه تردد زائران اربعین تا غروب روز شنبه عادی بوده است و مشکلی دراین‌بین وجود ندارد، ابراز کرد: دو حادثه ترافیکی تنها موضوعات قابل‌ذکر در روز شنبه است که خوشبختانه در سایر موارد مشکلی مشاهده نشده است.

وی بابیان اینکه یکی از توصیه‌های لازم برای بیماران قلبی و عروقی مشاوره با پزشک قبل از سفر اربعین است، تأکید کرد: زائرانی که بیماری قلبی دارند می‌بایست حتماً با پزشک مشورت کنند و هماهنگی‌های لازم برای مصرف دارو و تغذیه‌شان را با پزشک مشاور صورت دهند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین، گفت: بیماران قلبی و عروقی همچنین باید به یاد داشته باشند که حتماً در مسیر از آب سالم بسته‌بندی فراوان استفاده و همچنین در مصرف نمک و چربی حتماً تعادل را رعایت کنند.

کولیوند بابیان اینکه بیماران زائر اربعین همچنین باید رژیم غذایی خود را نیز در اربعین ادامه دهند، بیان کرد: لازم است تا از استعمال سیگار نیز برای ارتقای سلامتی در راهپیمایی اربعین دوری کرد.

وی افزود: بیماران همچنین باید توجه داشته باشند، دارویی که پزشک برایشان تجویز می‌کند را حتماً همراه بیاورند و از سوی دیگر اطلاعات بیماری خودشان را بر روی کارتی نوشته و در جیب خود قرار داده و به یکی از آشنایان و همراهانشان بسپارند.

رئیس اورژانس کشور بابیان اینکه حمل بار سنگین و طولانی اصلاً به بیماران توصیه نمی‌شود، ابراز کرد: کسانی که دچار بیماری واریس هستند، حتماً از جوراب‌های لازم این بیماری استفاده کنند.

کولیوندی بابیان اینکه درصورتی‌که بیماران دچار مشکل شدند در داخل مرز ایران با اورژانس ۱۱۵ و در کشور عراق به پایگاه‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی که در طول مسیر ایام اربعین ایجاد شده مراجعه کنند تا خدمات درمانی را دریافت کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code