Menu

زائران اربعین دچار بیماری قلبی داروی خود را همراه داشته باشند

0 Comment


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، پیر حسین کولیوند بابیان اینکه خوشبختانه تردد زائران اربعین تا غروب روز شنبه عادی بوده است و مشکلی دراین‌بین وجود ندارد، ابراز کرد: دو حادثه ترافیکی تنها موضوعات قابل‌ذکر در روز شنبه است که خوشبختانه در سایر موارد مشکلی مشاهده نشده است.

وی بابیان اینکه یکی از توصیه‌های لازم برای بیماران قلبی و عروقی مشاوره با پزشک قبل از سفر اربعین است، تأکید کرد: زائرانی که بیماری قلبی دارند می‌بایست حتماً با پزشک مشورت کنند و هماهنگی‌های لازم برای مصرف دارو و تغذیه‌شان را با پزشک مشاور صورت دهند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین، گفت: بیماران قلبی و عروقی همچنین باید به یاد داشته باشند که حتماً در مسیر از آب سالم بسته‌بندی فراوان استفاده و همچنین در مصرف نمک و چربی حتماً تعادل را رعایت کنند.

کولیوند بابیان اینکه بیماران زائر اربعین همچنین باید رژیم غذایی خود را نیز در اربعین ادامه دهند، بیان کرد: لازم است تا از استعمال سیگار نیز برای ارتقای سلامتی در راهپیمایی اربعین دوری کرد.

وی افزود: بیماران همچنین باید توجه داشته باشند، دارویی که پزشک برایشان تجویز می‌کند را حتماً همراه بیاورند و از سوی دیگر اطلاعات بیماری خودشان را بر روی کارتی نوشته و در جیب خود قرار داده و به یکی از آشنایان و همراهانشان بسپارند.

رئیس اورژانس کشور بابیان اینکه حمل بار سنگین و طولانی اصلاً به بیماران توصیه نمی‌شود، ابراز کرد: کسانی که دچار بیماری واریس هستند، حتماً از جوراب‌های لازم این بیماری استفاده کنند.

کولیوندی بابیان اینکه درصورتی‌که بیماران دچار مشکل شدند در داخل مرز ایران با اورژانس ۱۱۵ و در کشور عراق به پایگاه‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی که در طول مسیر ایام اربعین ایجاد شده مراجعه کنند تا خدمات درمانی را دریافت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code