دانشگاه مذاهب و دانشگاه امام کاظم(ع) عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

با حضور هیأتی از دانشگاه مذاهب اسلامی ایران در دانشگاه امام کاظم(ع) بغداد تفاهم نامه همکاری‌های مشترک به امضای روسای دو دانشگاه رسید.

به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه مذاهب اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری – رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیأت همراه با حضور در دانشگاه جامعه امام کاظم (ع) در بغداد ضمن دیدار با رئیس این دانشگاه، زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک را بررسی نموده و تفاهم نامه‌ای را به امضا رساندند.

در این دیدار غنی المحمد- رئیس دانشگاه امام کاظم علیه السلام ضمن استقبال و ابراز خرسندی از این دیدار و حضور هیأت دانشگاهی مذاهب اسلامی ایران، گفت: این دانشگاه وابسته به دیوان وقف شیعی در عراق است و توانسته در دانشکده‌های مختلف فعالیت‌های علمی خود را شروع کند و امروزه مورد استقبال جوانان عراقی واقع شده و دارای شعب مختلف در شهرهای مختلف عراق است.

وی افزود: این دانشگاه با کشورهای مختلف دنیا در چهار قاره ارتباطات و تعاملات علمی دارد و از این که با دانشگاه مذاهب اسلامی نیز وارد همکاری می‌شود بسیار خرسندیم.

رئیس دانشگاه امام کاظم بغداد با اشاره به این که فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی برجسته و قابل الگو برداری و مهم است زمینه‌های علمی- آموزشی و پژوهشی همکاری مشترک را بر شمرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری نیز به ظرفیت‌های بالای دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروزه دانشگاه‌های مهم در کشورهای مختلف دنیا علاقهمند همکاری با دانشگاه مذاهب اسلامی هستند و ما با کشورهای مختلف تفاهم‌نامه همکاری داریم و از ملیت‌های مختلف در این دانشگاه مذاهب اسلامی تحصیل می‌کنند و این نشان می‌دهد تنوع ملیتی در کنار تنوع مذهبی و فرهنگی آن را متمایز کرده است.

وی دانشگاه مذاهب اسلامی را مورد توجه مقام معظم رهبری عنوان کرد که باید خود را در عداد دانشگاه‌های برتر دنیا نشان دهد.

برگزاری کنفرانس مشترک سالانه با موضوع تقریب بین دو دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه امام کاظم (ع) بغداد و همچنین برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و پژوهش‌های مشترک مورد تاکید و توافق طرفین قرار گرفت.

در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری به امضا رؤسای دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشکده الکاظمیه رسید و غنی المحمد با اهدای نشان دانشگاه امام کاظم (ع) از حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری تقدیرشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *