Menu

بیمه‌ها خدمات اصلی فیزیوتراپی را پوشش نمی‌دهند

0 Comment


به گزارش مهر، مجید میرزا حیدری، روز چهارشنبه در حاشیه سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، در مرکز همایش‌های برج میلاد، گفت: مشکل اساسی که در مورد تعرفه وجود دارد اکثریت مراکز فیزیوتراپی شرایطی دارند که مجبور هستند با بیمه‌ها قرارداد ببندند اعم از مراکز خصوصی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز خیریه، بنابراین مشکل اصلی در تعرفه‌ها بر می‌گردد به مقرراتی که بیمه برای تعرفه‌های فیزیوتراپی در نظر گرفته است.

وی افزود: یک مشکل دیگر پوشش بسیار کم خدمات فیزیوتراپی توسط سازمان‌های بیمه گر است و خدمات اصلی فیزیوتراپی مشمول بیمه نیست.

میرزا حیدری ادامه داد: وقتی بیمه‌ها خدمات اصلی فیزیوتراپی را تحت پوشش قرار ندهند باعث می‌شود مردم نتوانند هزینه‌های آزاد پرداخت کنند و آن درمانی که باید بگیرند، دریافت نکنند و از آنها محروم شوند و این سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، گفت: تعرفه خدمات فیزیوتراپی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ افزایش اندکی داشته و پایین بودن تعرفه باعث می‌شود اداره مراکز درمانی برای فیزیوتراپیست‌ها سخت شود.

وی افزود: مجموع این دو مشکل بیمه و تعرفه منجر به خطر افتادن سلامت جامعه و بیماران و آسیب مراکز فیزیوتراپی و سخت شدن شرایط کار فیزیوتراپیست‌ها می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code