بر عقلانیت جنگ در بحث دفاع مقدس تمرکز شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه همه جنگ تنها گریه و خاطره گویی نیست، گفت: باید در بحث دفاع مقدس به عقلانیت جنگ بیشتر تمرکز شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار مهدی ظفری ظهر پنجشنبه ۲۸ شهریورماه در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس امسال متفاوت تر و پرشور تر از سال گذشته در ۳۹ عنوان برنامه محوری برگزار می‌شود و دستگاه‌های اجرایی استان نیز بقیه برنامه‌های خود زیرمجموعه آن اجرا می‌کنند.

وی ادامه داد: برگزاری همایش فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور بانوان جریان ساز جنگ، پخش هفت شب برنامه زنده خاطره گویی اقشار مختلف جامعه از باغ موزه دفاع مقدس، برپایی نخستین یادواره شهدای خلبان با عنوان”اولین پاسخ”، برگزاری یادواره ۲۲۰ شهید در ملایر با محوریت شهدای خلبان، مراسم سالگرد شهادت سرلشکر حاج حسین همدانی و رژه ۳۱ شهریورماه برخی از برنامه‌های محوری این هفته است.

ظفری با اشاره به ویژه برنامه همایش فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، افزود: امسال این همایش با حضور بانوان برگزار خواهد شد و نزدیک به ۱۰۰ نفر از مادران و همسران شهدا میهمان ما هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان افزود: هرساله همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار در بهمن ماه در سالروز عملیات کریلای ۵ برگزار می‌شد اما امسال این برنامه بزرگ در ایام هفته دفاع مقدس به میزبانی استان همدان اجرا خواهد شد.

ظفری با بیان اینکه همه جنگ تنها گریه و خاطره گویی نیست، خاطر نشان کرد: باید در بحث دفاع مقدس به عقلانیت جنگ بیشتر تمرکز شود و بعد از ۳۰ سال هنوز وارد حوزه گفتمان‌سازی نشده ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان از تشکیل شورای عمومی دفاع مقدس خبر داد و بیان کرد: این شورا از ۸ کمیته مختلف تشکیل شده که یکی از آنها کمیته بانوان است که وظیفه اصلی اش معرفی و پررنگ‌تر کردن نقش زنان در جنگ است چرا که باید بدانیم اگر زنان نبودند چه بر سر انقلاب و جنگ می‌آمد.

وی شورای عمومی دفاع مقدس را ساختاری ضروری در معرفی همه ابعاد جنگ دانست، ادامه داد: از جمله اقدامات شورای عمومی دفاع مقدس گفتمان سازی است، بعد از ایجاد این ساختار می‌توانیم مطالبه‌گری کنیم و بدون ایجاد ساختار و بدون گفتمان سازی به جایی نمی‌رسیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان امام خمینی(ره) و عموم مردم را دو عنصر اصلی هشت سال جنگ تحمیلی خواند و عنوان کرد: اگر عموم مردم را از جنگ جدا کنیم چیزی برای دفاع مقدس ما نمی‌ماند بنابراین نقش مردم و صنوف را باید بازخوانی کنیم.

ظفری بیان کرد: خبرنگاران در حوزه دفاع مقدس رسالت بزرگی دارند به طوریکه هرجا عقل تشخیص داد، حوزه رسالت است و تنها ثبت خبر نیست و باید سهم و جایگاه فرد در جامعه دینی بررسی شود بنابراین این امر ایجاب می‌کند صرفا خبرنگار نباشیم، این امر کار عادی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code