بررسی عملکرد نهاد کتابخانه‌های کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بررسی‌های امروز کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد نهاد کتابخانه‌های ملی کشور از سوی دبیرکل این نهاد ارائه و این عملکرد مورد بررسی قرار گرفت.

سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز ایرادات اداره قوانین به  طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده برطرف شد و قرار شد آماده شود تا در نوبت صحن قرار گیرد.

وی افزود: همچنین در جلسه امروز مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های کشور حضور پیدا کرد و گزارشی را از فعالیت‌ها، وظایف و وضعیت این نهاد ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مختارپور در این گزارش به مواردی همچون کمک نهاد به هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله در استان‌های کرمان و کرمانشاه در قالب ارائه ۱۵ هزار قلم نوشت افزار، البسه و کفش، توسعه و ترویج کتابخوانی از طریق برگزاری جشنواره‌های مروج کتاب خوانی مانند برگزاری هشتمین و نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، پروژه‌های در حال احداث توسط خیرین در استان‌ها، جذب کمک‌های نقدی، تجهیزات کتابخانه‌ای و بازسازی کتابخانه‌های عمومی از سوی مردم، ایجاد تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های ملی و محلی نهاد با سازمان‌ها و ارگان‌ها ، رشد کتابخانه‌ها،توسعه و بهبود کتابخانه‌های مرکزی، خرید سهمیه مستمر کتاب و نشریه، خرید بسته‌های موضوعی و مناسبتی مانند خرید و ارسال بسته اربعینی به کتابخانه‌های سراسر کشور، طرح خرید کتاب به انتخاب کتابدار اشاره کرد.

ذوالقدر در پایان اضافه کرد: در ادامه این گزارش اعضای کمیسیون بر ضرورت افزایش بودجه نهاد کتابخانه های کشور و نسبت به ورود برای اختصاص بودجه تکمیل و تجهیز پروژه‌های در حال اتمام شهرستان‌های فاقد کتابخانه تاکید کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code