بازار جشنواره فیلم “بوسان” مجازی شد / قرنطینه ۱۴ روزه خبرنگاران

بازار جشنواره بین المللی فیلم “بوسان” در کشور کره جنوبی در سایه شیوع ویروس کرونا و محدودیت های سفری در قاره آسیا عمدتا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، مسئولان برگزاری جشنواره فیلم بوسان اعلام کردند که بازار فیلم این رویداد سینمایی با عنوان “بازار فیلم و محتوای آسیایی” که پیش از این با نام “بازار فیلم آسیایی” برگزار می شد، امسال به صورت ترکیبی از رویدادهای مجازی و فیزیکی و از تاریخ ۱۲ تا ۱۴ اکتبر (21 تا 23 مهر) برگزار می شود که یک روز کوتاه تر از بازه زمانی از قبل اعلام شده است. 

هنوز جزئیات و نحوه برگزاری جشنواره فیلم بوسان ۲۰۲۰ اعلام نشده اما مشخص شده که حداقل بخشی از جشنواره با مخاطبان آنلاین برگزار خواهد شد و جشنواره مراسم افتتاحیه و اختتامیه خواهد داشت. همچنین حضور فیلم و فیلمسازان خارجی در این دوره جشنواره محدود خواهد بود. 

خبرنگاران خارجی از هفته گذشته برای حضور در جشنواره بوسان نام نویسی کرده اند اما به آنها هشدار داده شده افرادی که از خارج وارد کره جنوبی می شوند با مقررات سختگیرانه بهداشتی رو به رو خواهند شد و باید با هزینه خودشان دو هفته در قرنطینه بمانند تا بتوانند در جشنواره شرکت کنند. 

بسیاری از این خبرنگاران پس از بازگشت به کشورشان نیز با محدودیت های قرنطینه ای مواجه خواهند شد. 

بیست و پنجمین جشنواره فیلم بوسان از تاریخ ۷ تا ۱۶ اکتبر (۱۶ تا ۲۵ مهر) برگزار می شود. 

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code