Menu

از آرش کمانگیر تا آتش در نیستان

۰ Comment


شهرام ناظری در کنسرت خود که در یکی از شب‌های نزدیک به سال نو برگزار شد، گفت که باید به کسانی که در ترافیک نزدیک عید به کنسرت می‌آیند، جایزه داد. او معتقد است باید خیلی به موسیقی و هنر عشق داشت که در این شرایط به کنسرت آمد.

به گزارش ایسنا، برج میلاد تهران در یکی از واپسین روزهای سال ۹۷ میزبان کنسرت شهرام ناظری بود.

بخش ابتدایی این کنسرت به اجرای جدیدترین اثر شوالیه آواز ایران یعنی آلبوم «آرش کمانگیر» اختصاص داشت. این آلبوم اثری ارکسترال به حساب می‌آید و بر اساس منظومه «آرش کمانگیر» از سیاوش کسرایی ساخته شده است.

بخش اول این کنسرت فضایی داستان‌گونه داشت که قطب‌الدین صادقی (کارگردان تئاتر) به عنوان راوی شهرام ناظری و دیگر نوازندگان را همراهی می‌کرد. برای اجرای بخش‌هایی از آلبوم «آرش کمانگیر» ارکستر مجلسی تهران به رهبری بردیا کیارس روی صحنه حاضر شد.

ناظری پس از پایان این قسمت گفت که آرش کمانگیر کار خاصی بود و هر چه جلوتر می‌رفت حزن‌انگیزتر می‌شد.

قسمت دوم این کنسرت با ترکیب آنسامبل سازهای ایرانی اجرا شد. در این بخش قطعات «چهار مضراب» (بی‌کلام)، تصنیف «گریه کن»، «امیرکبیر» اجرا شد.

همچنین «دلا نزد کسی بنشین» و «اندک اندک» قطعاتی بودند که با استقبال مخاطبان و میان تشویق آنها نواخته و خوانده شد.

ناظری ترجیح داد قطعه پایانی این کنسرت را به یاد کرمانشاه کردی اجرا کند. اما مخاطبان با تشویق‌های خود اجازه ندادند این قطعه کردی پایان بخش سانس اول کنسرت ۲۳ اسفندماه شهرام ناظری در برج میلاد باشد. او نیز در پاسخ به درخواست‌ها و تشویق‌ها گفت: برای این که دل دوستان نرنجد یک قسمت از قطعه «آتش در نیستان» را اجرا می‌کنم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code