ارائه برنامه‌های فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد در ۱۰ موکب

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه این کانون در راستای خدمت‌رسانی به زائران اربعین ۱۰ موکب در ایران و عراق برپا می‌کند که در راستای برنامه‌های فرهنگی و هنری و همچنین اطعام و اسکان زائران به خدمت‌رسانی می‌پردازد گفت: در مجموع هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در راستای اربعین حسینی فعالیت دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه‌های کانون فرهنگی و هنری مساجد در ایام اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: برای دومین سال است که کانون فرهنگی و هنری مساجد در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی به زائران حسینی(ع) خدمت‌رسانی می‌کند. امسال به صورت ویژه ۱۰ موکب در زمینه‌های فرهنگی و هنری به زائران خدمت‌رسانی می‌کند. همچنین طبق برنامه‌هایی که از طریق سامانه بچه‌های مسجد برنامه‌ریزی شده از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای پیشبرد اهداف در عرصه مسائل فرهنگی و هنری در ابعین حسینی(ع) بهره می‌بریم.

وی یادآور شد: بیش از هزار کانون از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور در راستای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی فعال هستند و پیش‌بینی شده است که ۱۰ موکب در راستای شعرخوانی، قرائت قرآن، برگزاری مسابقه کتابخوانی، نقالی، قصه‌گویی و… در موکب‌ها اجرای برنامه داشته باشند. با مشارکت مردمی در راستای اسکان و اطعام زائران نیز برنامه‌هایی داریم. مهمترین موکب ما در مرز مهران و در مسجد اربعین به نام خادمان اربعین برپا می‌شود. همچنین در شهرهای کاظمین، کربلا و نجف نیز به ارائه خدمات فرهنگی و هنری برای زائران می‌پردازیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code