ابهام در زمان ورود دومین محموله واکسن روسی کرونا به ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین؛ باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یک منبع آگاه در وزارت راه و شهرسازی گفت: دومین محموله واکسن کرونای اسپوتنیک وی امشب وارد کشور نمی‌شود. هنوز اقدامات گمرگی این محموله در کشور روسیه به اتمام نرسیده و مشخص نیست این محموله چه زمانی وارد کشور می‌شود.

او ادامه داد: در صورت اتمام مراحل گمرکی این محموله در کشور روسیه، شرکت هواپیمایی ماهان با انجام یک پرواز فوق العاده محموله را وارد کشور می‌کند. میزان دومین محموله واکسن روسی و ساعت پرواز آن برای فردا هنوز مشخص نیست.

گفتنی است صبح پنج‌شنبه کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه اعلام کرد که گفت و گوهای خوبی در خصوص واکسن کرونا بین مقام‌های وزارت بهداشت ایران و روسیه انجام گرفت که می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور در عرصه بهداشت و درمان باشد.

جلالی گفت: طرف روسی مطابق وعده قبلی برای ارسال واکسن اسپوتنیک وی اعلام آمادگی کرده است و فردا جمعه محموله دوم واکسن به ایران ارسال می‌شود.

براساس این گزارش اولین محموله از واکسن اسپوتنیک ـ وی،  پنج شنبه هفته گذشته ۱۸ بهمن ماه در ساعت ۱۵:۵۵ دقیقه با شرکت هواپیمایی ماهان وارد کشور شد. طبق اعلام سازمان غذا و دارو سومین محموله از این واکسن نیز تا دهم اسفند به ایران ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *