آمار کرونا در ایران تا نخستین روز اسفند | توصیه بهداشتی سخنگوی وزارت بهداشت: مردم در اماکن عمومی کمتر حرف بزنند

به گزارش همشهری آنلاین، سیماسادات لاری‌پور در گزارش روزانه خود از آمار بیماران، فوتی‌ها و بهبودیافته‌های کرونا گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۵۹ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از پنجشنبه ۳۰ بهمن تا جمعه اول اسفند بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی و ۶۷۸ نفر آنها بستری شدند. به این ترتیب، مجموع بیماران کرونا به یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۵۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۷ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۳۴۱ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۱۶۲ نفر از بیماران بهبود یافته یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۶۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پژوهش‌ها نشان می‌دهد ریز قطرات و افشانه‌های کرونا با صحبت کردن فرد آلوده به محیط اطراف پرتاب می‌شود و ساعت‌ها در محیط‌های فاقد تهویه مناسب باقی می‌ماند. سرعت انتشار افشانه‌ها با بلند صحبت کردن فرد مبتلا تا ۵۰ برابر بیشتر می‌شود. بنابراین مردم در صورت حضور در اماکن عمومی مانند مترو ضمن ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی تا حد ممکن از حرف زدن بپرهیزند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code