آداب معاشرت در محل کار در هنگام سرماخوردگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حتما برخی از ما به یاد داریم که اگر از مریضی در حال مرگ هم بودیم، مادرمان ما را به مدرسه می‌فرستاد. حالا سال‌ها از آن خاطرات گذشته است و برخی از ما هنوز هم وقتی مریض می‌شویم، فکر می‌کنیم به زودی خوب می‌شویم و نباید از مرخصی‌هایمان به خاطر مریضی استفاده کنیم. بدون شک یکی از مهم‌ترین آداب در زندگی، رعایت حقوق دیگران و توجه به سلامت دیگران است که با سرکار رفتن در زمان مریضی تناقض دارد.

مریض می‌شویم، سرمان سنگین می‌شود و پشت هم سرفه و عطسه می‌کنیم. با همین حال دلمان نمی‌خواهد به خاطر مریضی در خانه بمانیم. اگر مریضی ما با علائم سرماخوردگی که در فصل‌های سرد سال رخ می‌دهد همراه باشد، ممکن است مانند بیماری‌های شایع این روزها، ویروسی باشد و به دیگران انتقال پیدا کند. این اتفاق در محل کار، به سادگی می‌تواند افراد جدیدی را درگیر بیماری کند که متأسفانه ما باعث مریض شدن آنها شده‌ایم.

آداب معاشرت در محل کار و مدرسه

هر یک از ما در مورد آداب معاشرت در محل کار چیزهایی می‌دانیم؛ چه سوالاتی را نباید بپرسیم و چه کارهایی از حیطه ادب خارج هستند و این‌که ما در چه چارچوبی باید عمل کنیم. اما بسیاری از ما نمی‌دانیم که غیبت از کار، هنگامی که مریض هستیم، یکی دیگر از این آداب و اصول است که باید آن را رعایت کنیم.

اگر مریض می‌شویم، باید تا بهبود کلی صبر کنیم و سرکار نرویم. این کار رعایت آداب معاشرت است. به علت چنین بی‌احتیاطی، همکاران ما و افرادی مانند خانواده و فرزندان آنها هم در معرض خطر قرار می‌گیرند. هر چند روز به طول بینجامد مهم نیست.

با همکاران خودتان صحبت کنید و مرخصی بگیرید. این مسئله در مورد بچه‌مدرسه‌ای‌ها هم صادق است. همیشه خیلی از بچه‌ها از همکلاسی‌هایشان که در دوره انتقال ویروس بوده‌اند، مریضی گرفته‌اند. اینکه به هر بهایی به مدرسه یا سرکار برویم، اما در عوض سلامتی دیگران را به خطر بیندازیم و دیگران را هم درگیر دوره مریضی کنیم، کار درستی نیست و بهتر است والدین از همین امروز این نوع از آداب معاشرت را رعایت کنند و به سلامتی دیگران و سلامت جسم خود اهمیت دهند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code